Дунав с пет медала от републиканското до 12 години

Дунав Русе се завърна от провелото се на 16-17-18 юни в Горна Оряховица Държавно Отборно и Индивидуално Първенство за момичета и момчета до 12 години с пет медала.

Момчетата в състав Огнян Тодоров, Никола Борисов,Асен Патенов и Александър Колчев завършиха 7-ми сред най-добрите 12 отбора в България.

Момичетата, Ванеса Цонева,Габриела Христова и Ивон Кръстева след изключителни игри стигнаха до 4-то място и бронзови медали. В предварителната си група те победиха “Чоо” Пловдив и “Стоян Николов” Златица.

На четвъртфиналите срещнаха отбора на “Комфорт”-Варна и след изоставане с 1:3 мача обърнаха резултата до 4:3. Особено важна бе срещата на Габриела Христова победила първата ракета на варненки Дарина Радушева – повеждайки отбора към победата. След нея Цонева победи Деря Софта, а в последната7ма среща Ивон Кръстева показа железни нерви и затвори отборния мач срещу Балканска.

На полуфинала русенки се изправиха срещу “Корабостроител” – Варна – който в последствие стана шампион. Момичетата загубиха с 1:4, победа записа единствено Христова.

В мача за третото място отбора загуби от “Спортист” Генерал Тошево с 3:4. Русенки водеха с 3:2, но Цонева не успя да материализира 2 мач бола срещу Костадинова. С това те останаха на четвърто място.

Веднага след отборните мачове започна и индивидуалната надпревара.

Поставеният под номер 2 в схемата при момчетата Огнян Тодоров загуби на осминафиналите от Никола Петров /Панагюрище/, с когото стигна по-късно до полуфиналите на двойки.

На смесени двойки с Калина Христова /”Корабостроител” Варна/, той стигна до вицешампионска титла. За златото те загубиха от Никола Дойчев и Виктория Петкова от Пловдив.

При момичетата Ванеса Цонева стигна до вицешампионска титла. До финала й се наложи да мине през изключително неудобни противници. В мачове завършили с 3:2 гейма тя победи последователно Димана Николова /”Корабостроител” Варна/, Деря Софта /”Комфорт” Варна/, полуфинал – Ели Митева /Ген Тошево/. На финала тя срещна Калина Христова от Варна. При 1:1 гейма тя поведе с 8:4, но липсата на опит й попречи да се поздрави с шампионска титла.

На двойки момичета с Димана Николова Ванеса Цонева завоюва и втори медал – бронз.

Треньорите Петър Петров и Стефан Лъвчиев показаха,че Дунав Русе е един от най-добрите центрове в България.